Ağaç ve Orman Ürünleri Sektörü Azerbaycan'a gidiyor
Sayı : B.02.1.DTM.5.15.01.07/ 14222 13 Eylül 2011
Konu : Azerbaycan Sektörel Ticaret Heyeti

SİRKÜLER (A-2011 / 15 )
Sayın Üyemiz,

Ekonomi Bakanlığı koordinatörlüğünde, Orta Anadolu Ağaç Mamulleri ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği organizatörlüğünde 19-22 Ekim 2011 tarihleri arasında Bakü/Azerbaycan'a "Ağaç Mamulleri ve Orman Ürünleri Sektörel Ticaret Heyeti Programı" düzenlenecektir.

Söz konusu sektörün (mobilya, kağıt-karton, odun ve diğer selülozik maddelerin hamurları, ağaç ve ahşap eşya, orman ürünleri, diğer ağaç mamulleri) Azerbaycan'a tanıtılması amacıyla düzenlenecek "Sektörel Ticaret Heyeti Programı" kapsamında, Türk ve Azerbaycanlı işadamları arasında ikili iş görüşmeleri yapılmasının yanında ilgili kurum ve kuruluşların ziyaret edilmesi de planlanmaktadır.

Adı geçen Sektörel Ticaret Heyeti Programı Firma Katılım Payının 1.500 Dolar (tek kişilik odada kişi başı) olacağı tahmin edilmektedir (oluşacak +/- fark ayrıca bildirilecektir). Bu çerçevede;

• Heyete katılacak firmaların katılım bedeli desteklenecek (Para-Kredi ve Koordinasyon Kurulu'nun 2011/1 sayılı Pazar Araştırması ve Pazara Giriş Desteği Hakkında Tebliği kapsamında; "sektörel ticaret heyeti programları"na ilişkin ulaşım ve konaklama giderlerinin %50'si desteklenir. Ayrıca, şirket başına en fazla 2 kişiye ait ekonomi sınıfı uçak biletinin %50'si ve yine şirket başına günlük 300 ABD Dolarını geçmemek kaydıyla konaklama (oda+kahvaltı) giderlerinin %50'si desteklenir.)
• Katılım payına yapılabilecek tüm harcamalar dahil olacaktır (Katılım payına dahil hizmetler: İstanbul-Bakü-İstanbul uçak bileti, 5 yıldızlı Otel'de 3 gece konaklama (oda+kahvaltı), öğle ve akşam yemekleri, (alan vergisi dahil) yerel firmalarla ikili iş görüşmeleri, tercümanlık hizmetleri, Bakü havaalanı-otel-havaalanı transferleri ve ikili iş görüşmeleri için gerekli olan bütün hizmetler dahildir. Katılım Payına dahil olmayan hizmetler: Oteldeki ekstra oda harcamaları, diğer ekstra harcamalar, yurt dışı çıkış pul bedelleri ve organizasyona İstanbul dışından katılacak üyelerimizin iç hat uçuşları katılım payı haricindedir).

Söz konusu heyete katılmak isteyen ihracatçı ve iş adamlarımızın ekte yer alan formları en geç 19 Eylül 2011 Pazartesi günü mesai bitimine kadar Genel Sekreterliğimize (Faks: 0.312.447 01 80 veya e-mail:oaib-pr@dtm.gov.tr ile) iletilmesi yeterli olacaktır.

Ek 1 : Heyete Katılım Formları Listesi

Ek 2 : Heyet Programı için tıklayınız »

Ek C-2 : Katılımcı Şirket Bilgi Formu için tıklayınız »

Ek C-3 : Başvuru Dilekçesi için tıklayınız »


EK 1: HEYETE KATILIM FORMLARI LİSTESİ VE FORMLARA İLİŞKİN DETAYLI BİLGİ

1. Katılım ücreti dekontu (1.500 Dolar olan heyet katılım ücreti Genel Sekreterliğimizin ayrıntıları aşağıda verilen hesabına yatırılmalı ve hesabına açıklama kısmına "Azerbaycan Ağaç Mamulleri ve Orman Ürünleri Sektörel Ticaret Heyeti Programı Katılım Payı" yazdırılmalıdır (Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri-İş Bankası-Köroğlu Şubesi-Şube Kodu: 4234-IBAN No Dolar Hesabı: TR33 0006 4000 0024 2340 4197 25)
2. Katılımcı Şirket Bilgi Formu (Ek-C-2'de yer alan şirket bilgi formunun doldurulması gerekmektedir.)
3. Heyete katılacak kişilerin şirket çalışanı olması halinde heyetin yapıldığı aya ait SGK bildirgesini de göndermesi gerekmektedir. e-bildirge asıl olarak kabul edilir.
4. Başvuru Dilekçesi (Ek C-3'de yer alan başvuru dilekçesinin doldurulması gerekmektedir)

Yukarıda sözü edilen dekont ve formların Genel Sekreterliğimize en geç 19 Eylül 2011 Pazartesi günü mesai bitimine kadar faks yada e-mail ile iletilmesi gerekmektedir (Faks: 0.312.4470180/ E-mail: oaib-pr@dtm.gov.tr)

Not: Başvuru sonrası katılımdan vazgeçilmesi halinde katılım payının belirli bir kısmı geri ödenemeyecektir. (otel/ulaşım vb. ön ödemelerden doğan).

ORTA ANADOLU İHRACATÇI BİRLİKLERİ GENEL SEKRETERLİĞİ (OAİB)
Adres: Ceyhun Atuf Kansu Cad. No: 120 Balgat Çankaya-ANKARA/TÜRKİYE
Telefon : +90.312.447 27 40 • Fax: +90.312.446 96 05 • E-mail : info@turkishpaper.org
facebook twitter instagram LinkedIn
Tüm üyelerimizin listesi için tıklayınız »
Web Tasarım: AdaNET